Cảm biến nhiệt độ Raytek - Đại lý phân phối Raytek RAY MID10LTCB3
Số lượt xem: 345
SONG THÀNH CÔNG
Địa chỉ: 10 lô O KDC Miếu Nổi, Đinh Tiên Hoàng, P.3, Q. Bình Thạnh, Tp. Hồ Chí Minh
Điện thoại: 0903821066
Fax:
Email: nhattam1288@gmail.com
Website: http://qcinstrument.songthanhcong.com/
tin.png
Raytek
Raytek power supply
Model:
XXXSYSPS
24 VDC 1.2 A Industrial power supply,
DIN rail mount (110/220VAC input)
Raytek
Code: RAY MID10LTCB3
MI series:
- D: Standard Version includes selectable 4-20 mA/0-20 mA, 0-5 V or J/K thermocouple output & head temperature output.  Sensor ambient temperature < 85 C (185 F).
- 10:  10:1 optical resolution sensor with 1 m(3.3 ft) preinstalled cable
- LT: 0 - 500 C (32 - 932 F)default range, scaleable full range of -40 - 600 C(-40 - 1112 F), 8 - 14 micron spectral response
- CB3: 3m (9.8') preinstalled cable (instead of standard 1m cable)
Model: RayR3i LRSCL2U (Ray R3i LRSCL2U)
XXXR3iACBF
Brightness filter for scope models (adjustable polarizing
filter - included with 1M/2M scope models) (Item 2490953)
RAYR3iACDT2
DataTemp 2 Software and 1.5 m (5 ft.) computer cable (Item 2489945)
XXXR3iACV2
110/220 VAC voltage adapter (Item #2491031)
XXXR3iACCBC
Computer cable; 1.5 m (5 ft.) w/ 9-pin connector and mini-plug (Item 2490975)
XXXR3iACCBA
Analog cable; 1.5 m (5 ft.) w/ banana plugs and mini-plug (Item 2490966)
RAYR3iACM1
Operator's manual (Item #2511935)
RAYR3iACTD
Technical documentation package (Item 2489989)
XXXR3iACFG
Filter glasses to enhance laser spot in high temp app'ns (Item #2490994)
RAY CI3A
3: VOLTAGE OUTPUT (Linear 10 mV / °C, scaled 0-5V)
A:  +/- 3 °C accuracy between 0 to 115° C (32 to 240°F)
M: 18Mx1 metric threaded housing instead of  ¾"-16UNF 2A thread
10L:  3m (10') cable (in place of 1m cable) MAX 105 ° C (220 °F)
10H: 3m (10') high temp cable MAX 260°C (500°F) in place of 1m cable
50L: 15m (50') cable (in place of 1m cable) MAX 105 ° C (220 ° F)
50H: 15m (50') high temperature cable 260°C (500°F) in place of 1m cable
W: for Coolable Housing with Air Purging order XXXCIACWC accessory
Raytek Infrared Thermometer
Model: RAYR3iLRL2
Raytek Infrared Thermometer
Model: RAYR3iLRL2
Model: RAYCI-2-A-M
2: TYPE K THERMOCOUPLE OUTPUT
XXXCIACFB
Fixed bracket
XXXCIACCB50H
High temperature cable; 15 meter (50 feet) (260° C; 500° F)
Model: RAYCI-2-A-M
2: TYPE K THERMOCOUPLE OUTPUT
XXXCIACFB
Fixed bracket
XXXCIACCB50H
Infrared Thermometer
Code: RayCI3AW + Display
DC VOLTAGE OUTPUT (Linear 10 mV / °C, scaled 0-5V)
+/- 3 °C accuracy between 0 to 115° C (32 to 662°F)
Cable
3m (10') high temp cable MAX 260°C (500°F) in place of 1m cable